Olvasd el, csak 3 perc 20 júl 2022

Nemcsak a lovakat, olykor a cipőket is be kell törni

Szerző: Krisztian Sebo
Olvasd el, csak 3 perc

Vannak, akik azt gondolják, hogy egy új lábbeli vásárlásával automatikusan együtt jár a „szenvedési idő”. Azaz az a pár nap, vagy hét, amíg a lábak nem képesek alkalmazkodni az új szituációhoz, illetve amíg a cipők nem törnek be úgy, ahogy az a legkényelmesebb végeredményt adja. De ez nem több súlyos tévedésnél.

Egyáltalán nem kell szenvedni, szorongani, hiszen annál nincsen kínzóbb, mint amikor a lábujjak össze vannak nyomódva, a talpakat mindenütt töri a cipő belseje és egyáltalán a diszkomfort arat. Felejtős ez a forgatókönyv. Ugyanakkor tény és való, hogy akadnak olyan lábbelik, amik első nekifutásra finoman szólva sem kínálnak kényelmes hordási feltételeket. De pánikra semmi ok, ekkor sem a kínlódás a megoldás!

 

Hogyan törhető be a legbiztosabb módon az egyelőre kevés komfortot kínáló cipő?

A cipőtágító álmok megvalósítása egyszerűbb folyamat, mint gondolnád. Semmi extra kiegészítőre, kellékre és segédeszközre nincsen hozzá szükséged. A bőr, és a műbőr variánsok formálása a legegyszerűbb, így az alábbiakat rájuk alapozzuk. Szóval ha van egy erősen vaskos zoknid, amit a téli zimankóra tartogatsz, akkor mindenek előtt túrd elő a zoknis fiókodból. Mindegy, ha éppen nyár van, vagy simogató tavasz. Húzd fel a zoknikat és lépj bele a betörésre váró lábbelibe. Nyilván ez így, ebben a formában nem túl kellemes érzés, de ne aggódj, túlságosan hosszú ideig nem kell élvezned a cipő szorító jelenlétét. Szóval ha belepréselted magad a lábbelibe, akkor ragadd magadhoz egyrészt az alkalmat, másrészt a hajszárítót és a problémás részeket kb. fél percig melegítsd fel. Hogy melyek a problémás területek? Azok a részek, ahol az ujjaidat, talpadat, vagy a lábad bármely szakaszát töri, bántja a cipő. Az ujjaidat is mozgathatod, ha tudod miközben a hajszárítózás tart.

Ezzel gyakorlatilag kitágíthatod azt a bőrszakaszt, ami egyelőre még kevés komfortot borítékol a számodra. Az egész hadművelet, a zokni fel- és lehúzását is beleszámítva nem tart egy percnél tovább. És a pozitív változás, azaz a várva várt eredmény gyakorlatilag azonnal detektálható. Azért az kiegészítésként mindenképpen ide kívánkozik, hogy akadnak olyan helyzetek, amikor egy ilyen fél perces meleg levegős befújás nem elegendő. Tehát kifejezetten praktikus gondolat a metódust újra és újra megismételni mindaddig, míg érezhetően bekövetkezik a remélt tágulás.

Van még új zoknis praktika a nap alatt?

Igen, ha már ennyire megbolygattuk a témát, te pedig a zoknis fiókodat, akkor jöjjön még néhány ötlet. Egyrészt a fent leírtakat úgy is végigcsinálhatod, hogy mielőtt belelépnél a cipőkbe benedvesíted a zoknikat. Kétségtelenül ez nem túl vonzó érzés, bár nyáron a kánikulában akár még dobhat is egyet a hangulatodon. Ha így mész végig a fentebb ecsetelt folyamaton, akkor még inkább elősegítheted a remélt változás elérkezését, vagyis a sikeres betörést.

Ellenben, ha se vizes, se száraz zokniban nem kívánsz flangálni és a hajszárítót is szeretnéd alapvető feladatkörében meghagyni, akkor ezt is megteheted. Ebben az esetben három vagy négy zoknit gyűrj egyetlen terjedelmes gombóccá, és ezzel tömd ki egy éjszakára a betörésre ácsingózó lábbelit. Ezzel a kifejezetten gazdaságos módszerrel határozottan jó eredményeket érhetsz el.

Ha pedig valami extra izgalomra vágysz, akkor íme egy bónusz tipp igazán elhivatottaknak: tegyél a cipődbe egy zacskó vizet, minél „telibb” a rendszer annál jobb, majd tedd be egy zacskóba és tedd jégre. A víz megfagy, a lábbeli pedig kitágul. Ki mondta, hogy a jégkrémes dobozok és mirelit zöldségek között nem mutat jól egy pár cipő?

További cikkek olvasása